SZPARY ZA MEBLAMI W KUCHNI

Wciśnięcie się pod szafki - pół biedy, da się wyjąć cokół i wydłubać kotka. Gorzej, jeśli wbije się za kuchenkę lub lodówkę. 

PRZECIĄG

Wyobraź sobie drzwi strzelające z całym impetem i kociaka, który akurat postanowił przystanąć w progu. Zawsze podpieraj drzwi.

ŚWIECZKI

Kocie futro błyskawicznie zajmuje się ogniem, tak samo jak ludzkie włosy.

SZNURKI OD ŻALUZJI 

Kociaki uwielbiają się nimi bawić. Głowa wsadzona w pętelkę równa się paniczna szamotanina. Efekt nietrudno sobie wyobrazić.

NARZUTY

Kociaki lubią udawać dżdżownice. Jeśli widzisz na kanapie lub fotelu podejrzany pagórek, pomacaj, zanim usiądziesz.

WYRWANE GNIAZDKA 

Szpara, a w szparze fascynujące kabelki... to może wsadzę łapkę.

REMONT

Urządzenia mechaniczne, ostre narzędzia, farby, kleje, rozpuszczalniki, chlorowe środki do czyszczenia - właściwie wszystko, co wiąże się z remontem, jest toksyczne lub grozi urazem.

OTWARTE PUSZKI I SŁOIKI 

Jeśli głowa utknie przy wyjadaniu zawartości, będzie po kocie.

PRZYBORY DO SZYCIA 

Nici, igły i szpilki kręcą większość kotów, również dorosłych. Kiedy bierzesz się do szycia, najlepiej zamknij malucha w innym pomieszczeniu. Jeśli zobaczysz nitkę wystającą z odbytu, NIE CIĄGNIJ! Od razu do weta.

SZNURKI, WŁÓCZKI, WĘDKI

Ryzyko zaplątania i uduszenia lub pogryzienia i połknięcia. Postępowanie jak wyżej.

FOLIOWE TORBY 

Wejście do torby i zaplątanie - ups. Wystarczy wsadzenie głowy w ucho. Tak jak z żaluzjami: paniczna szamotanina i jeszcze ciaśniejsze zaplątanie.

PAPIEROWE TORBY 

Super zabawka, pod warunkiem, że przetniesz uszy. 

GUMKI RECEPTURKI

Omnomnom, jak fajnie się żuje i... połyka. W jelitach mogą narobić szkód.

TRUJĄCE KWIATKI

Tego punktu nie rozwijamy. W necie jest cała masa artykułów z listami trujących roślin.

KAKTUSY

Chyba dość oczywiste.

SZCZYPIOREK

Fajnie się gryzie, ale rośliny cebulowe są toksyczne pod każdą postacią dla psów i kotów. Z tego samego powodu nie należy im dawać schabowego z cebulką i pizzy z sosem czosnkowym. No, może nie tylko z tego powodu.

CIASTO CZEKOLADOWE

Maluch na bank go spróbuje. Jeśli zje trochę, a czekolady jest na lekarstwo, bez paniki. Jeśli wrąbie całe brownie, natychmiast do weta. Zresztą poguglaj sobie na temat substancji toksycznych dla kota - znajdziesz mnóstwo informacji.

MAŁE OTWORY W DRAPAKACH I PUDEŁKACH 

To nieprawda, że jeśli głowa weszła, to i wyjdzie. Kocia głowa ma taki kształt, że wetknąć łatwo, a przy próbie wyjęcia się klinuje.

DRUCIANE KOSZE I SZUFLADY

Sytuacja jak wyżej. Pamiętaj, że kociak błyskawicznie rośnie. Jednego dnia łebek jeszcze dało się wyjąć, kolejnego już może się nie udać.   

I W KOŃCU... DZIECI

Absolutnie nie twierdzimy, że Twoje dziecko umyślnie zrobi kociakowi krzywdę. Na pewno jest mądre i empatyczne.  Ale ma prawo zapomnieć, że nie można otwierać niezabezpieczonego okna, może bawić się w towarzystwie kociaka w sposób dla niego niebezpieczny, może nie rozumieć ryzyka w pewnych sytuacjach. Dziecko nie powinno czuć się obciążone odpowiedzialnością za kocie bezpieczeństwo. To jest twoja rola. Dlatego zawsze mocno się zastanawiamy nad oddaniem malucha rodzinie z małymi dziećmi. Każdy przypadek jest indywidualny, ale zwykle proponujemy nieco starszego kota. Nie miej nam tego za złe. Mamy nadzieję, że powyższa lista trochę nas tłumaczy.

A ZATEM...

Zapraszamy do galerii ogłoszeń maluchów :) 

Lub starszaków ;)